پایگاه خبری همایش ویژه دیپلماسی فرهنگی و زبان پارسی در گستره جهانی

تجلیل از برگزیدگان المپیاد زبان فارسی در قزاقستان

17 اسفند 1396

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از سوی وابستگی فرهنگی ایران در آلماتی قزاقستان و اتاق ایران دانشگاه الفارابی، المپیاد زبان فارسی با حضور سید جواد جلالی‌کیاسری، وابسته فرهنگی ایران در آلماتی، ایکتیار پالتوره، رییس دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی، رشید سیراژ اولی، رییس کرسی زبان‌های خاورمیانه و آسیای جنوبی، امیر چناری، استاد اعزامی و خانم آیمان بارانبایوا، استاد زبان فارسی و دانشجویان این رشته در محل دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی برگزار شد.

ایکتیار پالتوره، رییس دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی در سخنان خود، از همکاری و حمایت وابستگی فرهنگی ایران در آلماتی قدردانی کرد و گفت: با پشتیبانی وابستگی فرهنگی ایران، 7 تن از دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی، مورد حمایت بنیاد سعدی قرار گرفتند.

وی به برگزاری هفته زبان فارسی در دانشکده شرقشناسی دانشگاه الفارابی اشاره و بر ادامه پشتیبانی وابستگی فرهنگی ایران از فعالیت‌های آموزشی جهت توسعه زبان فارسی در قزاقستان تأکید کرد.

جلالی‌کیاسری، وابسته فرهنگی ایران در آلماتی در سخنانی، گفت: المپیاد زبان فارسی تدبیری برای ارتقای سطح دانش زبانی و دیگر آگاهی‌های فرهنگی و آموزشی فارسی‌آموزان است و نهایتا به یادگیری بهتر این زبان می‌انجامد.

وی همچنین، به جایگاه و اهمیت زبان فارسی در قزاقستان اشاره کرد و گفت: بسیاری از منابع و متون تاریخ و ادب قزاقی یا در کتب قدیمی فارسی منعکس شده و یا تحت تأثیر نوشته‌ها و افکار بزرگان ادب فارسی بوده است.

امیر چناری نیز، در ادامه این مراسم درباره مراحل برگزاری المپیاد و گروه بندی دانشجویان سخن گفت.

بنابر اعلام این خبر، در مراسم اختتامیه این المپیاد، به چهار تن از دانشجویان برگزیده، لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود از سوی وابستگی فرهنگی ایران در آلماتی اهدا و همچنین، به پاس تقدیر تلاش استادان و دیگر دانشجویان، به هر کدام از آنها گواهینامه حضور در المپیاد اعطاء شد.

گفتنی است، این المپیاد برای دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس رشته زبان و ادبیات فارسی برگزار شد که پس از برگزاری امتحان اولیه، 12 تن از دانشجویان در چهار سطح در المپیاد مذکور شرکت کردند.140
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha