پایگاه خبری همایش ویژه دیپلماسی فرهنگی و زبان پارسی در گستره جهانی

اختتامیه دوره دانش‌افزایی مدرسین زبان فارسی در تركيه

8 فروردین 1397

مراسم اختتامیه دوره دانش‌افزایی مدرسین زبان و ادبيات فارسی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی آنکارا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، جلسه اختتامیه کارگاه مهارت‌افزایی مدرسان زبان فارسی مرکز آموزش رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه با حضور ابراهیم طاهریان‌فرد، سفیر و حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی ایران در تركيه، رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، در سالن اجتماعات مرکز آموزش زبان فارسی برگزار شد.


در این مراسم احمد جباری، رييس مرکز آموزش رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه با ارايه گزارشی، برگزاری این کارگاه را مفید و پرثمر ارزیابی کرد و افزود: مدرسان در نظرسنجی‌های به عمل آمده برای شرکت در کارگاه‌های آینده نیز اعلام آمادگی کرده‌اند و امید است بر تعداد این جلسات افزوده شود.

سپس سفیر ایران در ترکیه با بيان سخناني ضمن تبریک و تهنیت به مناسب ایام نوروز، از زحمات رایزن فرهنگی و مدیر مرکز آموزش به دلیل تحولات صورت گرفته و پیشرفت قابل توجه در امر آموزش زبان فارسی در ترکیه قدردانی کرد و گفت: دو ريیس جمهور ایران و ترکیه به اتفاق، تأکید و تکیه بر متوازن بودن روابط دارند و کشور ایران در میان 15 کشور همسایه، علاوه بر روابط سیاسی، بیشترین روابط اقتصادی را با کشور ترکیه دارد که این وسعت ارتباطات در بخش فرهنگی نیز باید صورت پذیرد.

ابراهیم طاهریان‌فرد افزود: توسعه هر دو زبان و به خصوص فارسی، منجر به آشنایی بیشتر دو ملت با یکدیگر و همچنین شناسایی ریشه‌های مشترک می‌شود.

در ادامه حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی كشورمان با بيان سخناني بيان كرد: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان امری ظریف و دقیق به شمار می‌آید و توسعه مهارت‌های تدریسی مدرسان زبان فارسی امری ضروری است و برگزاری این دوره‌های در این خصوص بسیار سودمند خواهد بود و امید است که مدرسان مرکز با فراگیری آخرین روش‌های تدریس زبان، بر قابلیت های مرکز بیفزایند.

در بخش ديگر اين مراسم رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی ضمن ارايه رئوس مطالب ذکر شده به دستور ریاست جمهوری در خصوص برگزاری آزمون مهارت زبان فارسی (آمفا)، گفت: امیدواريم در سال آینده، دوره دانش‌افزایی کلیه اساتید زبان فارسی در سطح جهان را در مرکز آموزش رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه برگزار كنيم.


85
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha